We are passionate about educating the medical community.

View all of the upcoming conferences here

Kick-off meeting DENPACT

From January 22, 2026 18:30 until January 22, 2026 21:15
Posted by Luigia Baerecke
Categories: Symposium
Hits: 841

         

                  

   Online registration has closed, but you can still register on site.

      

 Geachte collega,

 Namens het onderzoeksteam van het DENPACT-project nodigen wij u van harte uit om deel te nemen aan de kick-off meeting die zal plaatsvinden op 22 januari 2026 in het auditorium van het CMC. Registratie vangt aan om 18.30. Het programma gaat van start om 19.00 en wij mikken op een eindtijd rond 21.00.

Het project DENPACT (Dengue Surveillance and Response through Clade Displacement Analysis and Targeted Interventions) is onlangs gehonoreerd door ZonMw en wordt gezamenlijk uitgevoerd door het Curaçao Biomedical & Health Research Institute (CBHRI) en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ook ADC, LDM en MLS ondersteunen dit projekt, evenals BonLab op Bonaire.

Het onderzoek richt zich op het beter begrijpen van de impact van denguevirusinfecties tijdens de zwangerschap en de gevolgen voor moeder en kind. Daarnaast onderzoekt het team hoe veranderingen in het virus (clade displacement) bijdragen aan de verspreiding en ernst van de ziekte op Curaçao en Bonaire.

Het project wordt uitgevoerd in nauwe samenwerking met het Curaçao Medical Center (CMC), kinderartsen en gynaecologen, de huisartsen, lokale zorginstellingen en verloskundigenpraktijken op Curaçao en Bonaire.

Rol van de participanten:
Uw betrokkenheid is van essentieel belang voor het succes van dit onderzoek.
In de praktijk betekent dit dat u:

  • helpt bij het vroegtijdig signaleren en includeren van zwangere vrouwen met (vermoede) dengue;
  • ondersteuning biedt bij het verzamelen van klinische gegevens en monsters volgens het onderzoeksprotocol;
  • bijdraagt aan de interpretatie van klinische bevindingen en de uitwisseling van praktijkervaring;
  • deelneemt aan periodieke overleggen en kennisuitwisseling met het onderzoeksteam.

Tijdens de kick-off meeting van volgende week zullen wij het onderzoeksplan toelichten, de samenwerkingsafspraken bespreken en ruimte bieden voor presentaties, vragen en discussie. Uw aanwezigheid is belangrijk om gezamenlijk de werkwijze en rolverdeling af te stemmen.

Daarnaast zal dr Byron Martina een wetenschappelijke lezing verzorgen getiteld: “Dengue pathogenesis and the importance of protecting Mothers and Babies from Dengue.” In deze presentatie worden inzichten gedeeld over de pathogenese van dengue en de de implicaties van een dengue infectie voor moeders en hun ongeboren kind.

Ook zal er aandacht worden besteed aan de laatste ontwikkelingen rond arbovirussen in de regio, met specifieke nadruk op de verschillende dengue-serotypen. Daarbij wordt toegelicht hoe clade displacement binnen één serotype kan leiden tot veranderingen in symptomatologie en ernst van ziekte. Dit evenement is als nascholing geaccrediteerd onder CAN A26.0003 voor 2 punten.

Wij waarderen uw expertise en inzet enorm en hopen u bij deze bijeenkomst te mogen verwelkomen.

Met vriendelijke groet,

Prof. Dr. Byron Martina
Principal Investigator – DENPACT Project
Curaçao Biomedical & Health Research Institute (CBHRI


Develop a passion for learning

Bon Bini Betekent In Het Papiaments 'Welkom'

Met dit 'Bon biní-boekje' willen wij  de co-assisten­ten die naar Curaçao komen om hun stages te doen, welkom heten. Het is de bedoeling om jullie op de hoogte te brengen over de gang van zaken in de Curacao Medical Center waar jullie zullen gaan werken, en over Cura­çao. Voor het verkrijgen van goed onderwijs verwachten we van je een pro- actieve rol.  Er zijn heel veel mogelijkheden die je kunt benutten. De docenten verwachten van je in deze dat er belangstelling getoond wordt en dat je zelf ook met suggesties en verzoeken komt.


Learn more
Learning